کمپ گروه فرهنگی کوهنوردی کوه نوردی شهید تقی و مرتضی ورکش ایستگاه صلواتی سایت اطلاع رسانی سردار رشید اسلام سرتیپ پاسدار شهید عین الله قاسمی حاج عبدالله  
 

 
صفحه اصلی  گروه کوهنوردی ایستگاه صلواتی شهید ورکش شهیدان مرتضی و تقی ورکش تماس با ما           
 
 
         
 
     
 
 

__________   عناوین اصلی   __________


bullet شرایط عضویت در گروه
bullet مطالب آموزشی جدید
bullet مطالب آموزشی قدیمی
bullet گالری تصاویر برنامه ها (جدید)
bullet گالری تصاویر برنامه ها تا بهار89
bullet آخرین اخبار کوهنوردی (جدید)
bullet آخرین اخبار کوهنوردی تا بهار89
bullet تقویم کوه نوردی (جدید)
bullet تقویم کوه نوردی تا سال1389
bullet فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی
bullet دوره های آموزشی
bullet سایت های مرتبط (جدید)
bullet سایت های مرتبط (قدیمی)

 
 
 
 
 
 

"به نام خداوند بشنده ي مهربان"

گزارش برنامه صعود به قله دماوند از مسیر یال جنوبی

18 و 19 و 20 تیر 1389

باز هم صعودي ديگر ، باز هم دماوندي ديگر

قبل از شروع گزارش بايد از آقاي مهدي وركش سرپرست اين برنامه 100% تشكر كنم كه با تمام سختي هايي كه داشت و با وجود بيماري كه دچار شده بود ما را همياري كردند كه ما توانستيم يا نتوانستيم قله دماوند را صعود كنيم !! بايد گزارش را تا انتها بخوانيد تا متوجه شويد :

ما قرار خود را در چهار راه تهرانپارس ساعت 5:45 گذاشتيم و سوار ماشين شديم (پرايد آقاي وركش)،خيلي پرايد خوبيه! كفيش آفتاب نديده! فروشي مدل 22! رنگ نقره اي متاليك ،چرخاش گرده! فرمونش گرده! تازه چهارتا چرخم داره! باربند هم داره! بگذريم ؛ ساعت 7:20،30 رسيديم امامزاده هاشم يه چايي خورديم يه سري هم به W.C زديم و دوباره حركت كرديم و ساعت 7:45 رسيديم به پلور و مسير را از دو راهي پلور به سمت رينه ادامه داديم و بعد از دو راهي رينه ساعت 8:05 وارد يك جاده خاكي شديم " اگه يه روزي اومديد اينجا يادتون باشه شيشه هاي ماشينتون برقي باشه در غير اينصورت از يك ماه قبل بدن سازي انجام داده تا پشت بازوهاتون قوي شه چون بايد يييييهووو شيشه رو بالا ، پايين كنيد چون خاك مياد تو ، در مسير خاكي يك اتفاق جالب افتاد كه يك نيسان تو مسير گير كرده بود اما پرايد آقا مهدي با مشخصات و مزايايي كه در بالا گفتم تا حسينيه رفت و در نوع خودش جالب بود .

ساعت 8:40 رسيديم به حسينيه يا گوسفند سرا ، راستي يادم رفت بگم فكر كنم از سال بعد بخواهيد اين مسير را بياييد ، نفري 50000 تومان پول بديد چون هركس هرجا رسيده يه زنجير آويزون كرده و از ماشين ها پول ميگيره ، ما اميدواريم كه اين پول ها خرج اين قله زيباي كشور بشه ، اگر هم نشه كه عجيب نيست! رسيديم به تحويل دادن كوله ها به قاطراول ،بايد از آقاي بايه تشكر كنم به خاطر خدمات خوبي كه در اين چند سال به كوهنوردان عزيز مي دهند (يك خسته نباشيد از طرف كل گروه به شما تقديم مي كنم) چون ميدونم كه شما علاوه بر كار در دماوند ،هميشه در اينترنت هستيد و با اينترنت آشنايي 100% داريد!

سپس مشغول خوردن صبحانه شديم و با آقايان محسن سعيدي ،شاكريني ،دكتر ترك و خانم بزرگوار كه از اصفهان براي صعود به اين قله آمده بودند و با آقاي وركش آشنايي داشتند و بالاخره ما بعد از صبحانه ساعت 10:00 حركت خود را به سوي قله دماوند شروع كرديم و با روحيه بسيارعالي و همت زياد شروع كردیم. در مسير هوا گرم بود و آفتاب سوزان ما را همراهي مي كرد و شاهد طبيعت زيبا و دشت شقایق های دماوند شديم كه بسيار زيبا بود وبسيار چشم نواز كه جاي همه ي برو بچه هاي گروه خالي بود و آقاي دكتر ترك هم با عكس هاي زيبا اين زيبايي رو برداشت مي كردند كه اميدوارم عكس ها به دست ما هم برسد . سپس كمي جلوتر به يك گله گوسفند رسيديم كه خيلي زيبا بودند.

بعد از چند ساعت پياده روي با همراهي و كمك سعيدي ،شاكري نيا ،دكتر ترك و بزرگوار ساعت 13:44 به بارگاه 3 رسيديم، در اينجا آنتن دهي موبايل وجود دارد . از آنجا كه فصل صعود بود جمعيت زيادي در بارگاه وجود داشت و براي چادر زدن با مقداري مشكل مواجه شديم، خلاصه هر دو چادر را زديم ،مقداري استراحت كرديم وبرنامه هاي شب و فردا رو دوباره چك كرديم و بعد متوجه شديم كه يك عروس و داماد هم در بارگاه هستند البته نه با لباس ، اشتباه نشه ،قرار بود فردا روي قله ازدواجشون رو جشن بگيرند . يك زوج به نام هاي علي عظيمي و بهناز محرم زاده. خدا رو شكر حال همه ي ما خوب بود، مقداري غذا خورديم و نماز خوانديم .

حدود ساعت 17:30 اقدام به هم هوايي كرديم و مقداري صعود كرديم و بعد ساعت 19:00 اقدام به برگشت كرديم و به چادر ها برگشتيم و مشغول به چيدن كوله شديم و ساعت 21:00 خوابيديم و ساعت 2:00 بامداد از خواب بيدار شديم و مقداري صبحانه خورديم و ساعت 3:00 حركت كرديم . مسير بسيار سخت بود از همان صبح به خاطر بادي كه از قله به سمت پايين مي آمد ،بوي شديد گوگرد ما را همراهي مي كرد. به خاطر صعود سختي كه داشتيم چيز زيادي يادم نمياد اما بعد از هر تپه اي كه مي رسيديم فكر مي كرديم به قله مي رسيم اما دوباره نا اميد مي شديم و در نهايت به 200 قدم آخر رسيديم كه بسيار بسيار سخت بود چون گاز گوگرد ما رو خيلي كند كرده بود به طوري كه 3 الي 4 تا تنفس مي کشیدیم و نيم قدم حركت مي كرديم و همين طور ادامه مي داديم وبا موفقيت به بالاي قله دماوند رسيديم. در آن بالا فضاي بسيار جالب و باور نكردني وجود داشت ، هر كس كه به بالا مي رسيد كلي تشويق مي كردند. از شانس بد ما يك مقدار دير رسيديم و عروسي تمام شده بود و عروس و داماد در حال برگشت بودند . مقداري روي قله استراحت كرديم و ساعت 12:30 به سمت پايين حركت كرديم. در مسير بازگشت به قدري خسته بوديم كه هر 10 دقيقه مي خوابيديم ،در اينجا بايد از يكي از دوستان آقا مهدي هم تشكر كنم كه ما را تا پايين همراهي كرد. ما ساعت 15:40 به بارگاه رسيديم و دو نفر از بچه ها هم يك مقدار ديرتر رسيدن كه ما مقداري نگران شديم . در همان لحظه بود كه ما متوجه شديم فردا و پس فردا تعطيل شده و تصميم گرفتيم شب رو بخوابيم و فردا به سمت پايين حركت كنيم .

با تماسي كه ديشب گرفته بوديم ،دو قاطر به نام هاي گرگاني و سنگ سري براي ما فرستادن كه اسم هاي آنها جالب بود و كوله هاي ما رو تا پايين آوردن . ساعت 10:40 از بارگاه حركت كرديم وساعت 1:00 به گوسفند سرا رسيديم و در نهايت يك خسته نباشيد به همه ي بچه ها گفتيم ؛ كه اين قله ي بلند را فتح كردند.

خدا رو شكر همه سالم و خوشحال رسيديم.

هزینه: 35000 تومان

شماره تلفن قرارگاه پلور جهت هماهنگی اسکان در پناهگاه جدید:    01223242802

همنوردان: محمد علی ذاکری ، کیوان حسنی ، مهدی ورکش ، وحید مظفری نیا

سرپرست: مهدی ورکش

گزارش: کیوان حسنی

ارسال نظرات در ارتباط با برنامه های گروه

 

 
 
     
 
         
 
 

کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ورزشی شهید ورکش می باشد.
طراحی و پشتیبانی سایت: www.MarketOvert.ir