کمپ گروه فرهنگی کوهنوردی کوه نوردی شهید تقی و مرتضی ورکش ایستگاه صلواتی سایت اطلاع رسانی سردار رشید اسلام سرتیپ پاسدار شهید عین الله قاسمی حاج عبدالله  
 

 
صفحه اصلی  گروه کوهنوردی ایستگاه صلواتی شهید ورکش شهیدان مرتضی و تقی ورکش تماس با ما           
 
 
         
 
     
 
 

__________   عناوین اصلی   __________


bullet شرایط عضویت در گروه
bullet مطالب آموزشی جدید
bullet مطالب آموزشی قدیمی
bullet گالری تصاویر برنامه ها (جدید)
bullet گالری تصاویر برنامه ها تا بهار89
bullet آخرین اخبار کوهنوردی (جدید)
bullet آخرین اخبار کوهنوردی تا بهار89
bullet تقویم کوه نوردی (جدید)
bullet تقویم کوه نوردی تا سال1389
bullet فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی
bullet دوره های آموزشی
bullet سایت های مرتبط (جدید)
bullet سایت های مرتبط (قدیمی)

 
 
 
 
 
   

دیدار سرافرازان «دائولاگیری» با رئیس سازمان تربیت بدنی

دیدار سرافرازان «دائولاگیری» با رئیس سازمان تربیت بدنی - آخرین اخبار کوهنوردی ایران و جهان - گروه کوهنوردی شهید ورکش

گروه کوهنوردان تيم ملی که در ششم ارديبهشت ماه امسال موفق به فتح قله ۸۱۶۷ متری "دائولاگری" در نپال شده بودند به همراه محمود شعاعي رييس فدراسيون كوه نوردي در ديدار با دكتر علي سعيدلو معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني گزارشي را از نحوه اين صعود ارائه دادند.

برف و طوفان و کوه و ارتفاع و مبارزه انسان با طبيعت زيبا، گام های استوار در آخرين لحظات صعود به قله ايی بالای ۸۰۰۰ متری با صدايی که از تمام وجود بلند میشود،همراه با برق شادی و شور و شعف و خضوع كه از سوي يكي از فاتحان قله با نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) به ايستگاه اصلی اعلام می دارد که قله را فتح کرديم و بلافاصله سرود ای ايران با نماهنگی از تلاش رزمندگان اسلام در سالن جلسات معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدنی از طريق ويديو پرژکتور پخش می شود، حلقه های اشک از ديدگان دکتر علی سعيدلو به همراه کوه نوردانی که اراده و دلی به بزرگی و عظمت قلل بزرگ دنيا دارند سرازير می شود و وقتی اين لحظات به پايان می رسد و چراغ ها روشن می شود صورت های پر از اشک کوه نوردان و معاونين سازمان تربيت بدنی در برق نور چراغها حاکی از فضای معنوی خاصی است که عده ايی جوان با اراده و با فتح يکی از مرتفع ترين قلل دنيا به وجود آورده اند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران؛  گروه کوهنوردان تيم ملی که در ششم ارديبهشت ماه امسال موفق به فتح قله ۸۱۶۷ متری "دائولاگری" در نپال شده بودند به همراه محمود شعاعي رييس فدراسيون كوه نوردي در ديدار با دكتر علي سعيدلو معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني گزارشي را از نحوه اين صعود ارائه دادند.

رييس سازمان تربيت بدني پس از استماع گزارشي كوتاه از سوي رييس فدراسيون كوهنوردي و در حالي كه فيلم تهيه شده توسط اين فدراسيون را تماشا كرده بود با تحسين اراده بزرگ كوه نوردان گفت: اساس كار در ورزش و در قهرماني لذت بردن است اما شما كوه نوردان همه لذت هاي اين رشته ورزشي را هنگامي كه قله ايي را فتح مي كنيد و به مقصود مي رسيد به تنهايي مي بريد و اين مهم براي ديگران و براي خود ما حسرتي است كه در دل مي ماند.

حسرت ما از اين لحاظ است كه شما زماني كه به قله مي رسيد و تمام زيبايي هاي خداوند را در آن لحظات بزرگ مي بينيد به چه مي انديشيد و چه انتظارات و احساسات و عواطفي داريد.

سعيدلو گفت:ما فقط مي بينيم و يا احيانا مي شنويم كه شما فلان قله را فتح كرديد ولي خبر نداريم كه چگونه از دل اين همه مشكلات و سختي ها و طوفان ها و يخ ها و مشكلات عبور كرديد تا به آن لذتي كه فقط خود شما خبر داريد برسيد.

رييس سازمان تربيت بدني گفت: اراده كوه نوردان به استواري كوه هاي بلند است و از خداوند بايد شاكر باشيد كه استعداد خدادادي شما در اين را كشف شده و از اين بزرگي ها و عظمت خداوند به خوبي لذت مي بريد.

دكتر سعيدلو با بيان اينكه همه ما مديون نهضت بزرگي هستيم كه امام خميني بنيان گذار آن بودند و امام هم روح بزرگي داشتند كه با شهامت،عزت نفس، بزرگواري، تدبير،و معنويت باعث احياي عزت و شرف ما شدند، گفت: اكنون شماها با تاسي از روح بلند امام راحل نام ايران و ايراني را در بلندترين قلل دنيا پر آوازه مي كنيد و جوانان ايراني در همه زمينه ها امروز سرآمد جهانيان شده اند.

وي افزود:شما بايد سختي ها و زيبايي ها و نشانه هاي بزرگ خداوندي را كه در قله ها مي بينيد به ما بگوييد و بيان خاطرات شما و آنچه كه در دل و ذهن شما مي گذرد براي همه ما و همه نسل ها زيبا خواهد بود بنابراين حتما هر كدام به صورت جداگانه و بسيار راحت آن چيزي كه در دل داريد را بنويسيد و يا بگوييد تا ما از آن مطلع شويم چرا كه دانستني هاي شما استثنايي است.

معاون رييس جمهور ادامه داد: اين فيلم ها و اين تلاش شما بايد از طريق صدا و سيما به نمايش در آيد تا مردم كشورمان اين بزرگي ها و اين عظمت را ببينند چرا كه رهبر معظم انقلاب هم روي اين مهم در ديداري كه با كوه نوردان داشتند تاكيد فراواني داشته اند.

رييس سازمان تربيت بدني در پايان گفت:فتح قلل بزرگ دنيا بيانگر بزرگي انسان است و نشانه هايي از عظمت خداوندي است كه يك انسان با وجود تمام سختي ها و مشكلات و خطرات بسيار فراوان با اراده خود به آن دست مي يابد.

در اين نشست ، محمد صادقي معاون هماهنگي و امور مجلس سازمان تربيت بدني ، حميد سجادي معاون امور ورزشي و مالكي سفير ایران در افغانستان حضور داشتند.

 آخرین اخبار کوهنوردی ایران و جهان

 

 
 
     
 
         
 
 

کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ورزشی شهید ورکش می باشد.
طراحی و پشتیبانی سایت: www.MarketOvert.ir